Хмельницьке районне управління ГУ ДСНС України у Хмельницькій області звертає увагу громадян на заборону неконтрольованого спалювання сухої трави та сміття, оскільки вогонь перекидається на лісові масиви, торфовища та житлові будинки, що призводить, як правило, до пожеж з великими матеріальними збитками, а дим, який виникає від горіння і тління становить небезпеку для життя та здоров’я громадян.

  З метою попередження виникнення пожеж та загибелі людей на них працівниками Хмельницького районного управління ГУ ДСНС України у Хмельницькій області спільно з зацікавленими службами проводяться відпрацювання населених пунктів щодо неконтрольованого спалювання сухої трави та сміття, шляхом проведення подвірних обходів, а також патрулювання лісових масивів, торфовищ і сільгоспугідь.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища  тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн. до 6120 грн.) і на посадових осіб – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян          (від 15300 грн. до 21420 грн.).

 Шановні громадяни! Будьте обережними, бережіть своє життя і майно від вогню. Лише виконання елементарних правил пожежної та особистої безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

 

 

                                                                                              Хмельницьке РУ ГУ ДСНС

                                                                                         України у Хмельницькій області