12 лютого 2019 року відбулося засідання п’ятдесят третьої сесії міської ради сьомого скликання  під головуванням Деражнянського міського голови  Ковпака Андрія Миколайовича.

На перше в 2019 році засідання сесії було винесено дев’ятнадцять питань. Усі питання порядку денного, які займають важливе місце у соціально-економічному розвитку нашого міста, напередодні були ретельно розглянуті на засіданнях постійних комісій міської ради.

Першим депутати заслухали звіт головного бухгалтера міськвиконкому Ірини Гончаренко  про виконання міського бюджету за 2018 рік.

Звіт про виконання міського бюджету за 2018 рік затвердили:

  • по доходах  в сумі 29423271,42 гривень, в т.ч. доходах загального фонду – 20355178,26  гривень, доходах спеціального  фонду – 9068093,16 гривень;
  • по видатках в сумі 22660430,81 гривень, в т.ч. видатках загального фонду – 10478189,14  гривень, видатках спеціального  фонду – 12182241,67 гривень.

Економіст міськвиконкому Надія Косевич  доповіла про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Деражня на 2018 рік.

Одноголосно депутати взяли до відома звіт міського голови Андрія Ковпака про діяльність виконавчих органів ради в 2018 році.

Головний бухгалтер міськвиконкому Ірина Гончаренко доповіла про зміни до міського бюджету на 2019 рiк.

Рішенням депутатів внесено зміни до Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста  та Програми благоустрою міста Деражня  на 2019 рік. В план заходів внесено роботи по  реконструкції водовідведення по вул. Робітнича та вул. Майдан Привокзальний м. Деражня, заплановано виготовити   проектно-кошторисну документацію  по  проведенню капітального  ремонту  житлових будинків (заміна  покрівлі  та утеплення фасадів ) по вул. Проскурівська, буд. №7, №9, №11 в м. Деражня.

Окремим рішенням надано комунальному  підприємству «Деражнянська ЖЕК №1»  згоду на право списання з балансу  багатоквартирних житлових будинків.

Міські обранці затвердили Програму забезпечення національної безпеки на території міста Деражня  на 2019-2020 роки та Програму капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків м. Деражня на 2019 рік. Внесли зміни до Програми захисту території м. Деражня Хмельницької області від шкідливої дії вод на період 2015-2020 років та Програми  профілактики злочинності на території м. Деражня на 2016-2020 роки. Відповідно до змін заплановано проведення інженерних, гідрогеологічних вишукувань та розробка Паспорту водного об’єкта ставка, розташованого в межах населеного пункту м. Деражня Хмельницької області, а також поточний  ремонт прибережної смуги річки Вовк.

Внесено зміни до рішення міської ради «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2019 рік» від 19 червня 2018 року №3, доповнивши пунктом 1.1.1 такого змісту:

«1.1.1 Встановити ставки земельного податку за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності):

– код цільового призначення земель 11.04 «Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та   розподілення води)» – 12 % стосовно нормативної грошової оцінки земель;

– інші земельні ділянки – 5 % стосовно нормативної грошової оцінки земель».                                          

Вагома частина проектів рішень  порядку денного складалася з земельних питань: «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок», «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та безоплатну приватизацію земельних ділянок  громадянами», «Про надання в оренду земельної ділянки», «Про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, яка виставляється для продажу на земельних торгах (у формі аукціону)», «Про надання дозволу на розроблення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості)».

Задля забезпечення оновлення рухомого складу основних фондів комунальних підприємств м. Деражня, з метою покращення послуг, що надаються жителям, організаціям та установам, депутатами прийнято рішення про здійснення купівлі  у власність територіальної громади міста трактора ЕВЕНТ-01 2201 та стріли гідравлічної  тракторної ГСТМ-1000 «Діапазон». Виділено кошти на придбання насосу багатоступеневого  НР 100, станції управління та захисту ТК 112-Н1-ОП/5 та навісного обладнання до трактора «Борекс».

Депутати  працювали конструктивно, оперативо, злагоджено, що дало змогу вирішити ряд важливих питань.