XV-ий Всесвітній День Вишиванки!

   20 травня  Україна та світ вп’ятнадцяте святкувала Всесвітній День вишиванки.

З нагоди Дня вишиванки в кожному куточку нашої громади відбулися тематичні події.

Коротко про декілька з них:

Відкриття музею історії народного побуту Подільського краю

   У будинку творчості дітей та юнацтва пройшов обласний огляд – конкурс виставок декоративно-вжиткового та образотворчого мистецтва закладів освіти     Деражнянської міської ТГ  “Таланти рідного краю”. Незважаючи на карантинні обмеження учням та керівникам гуртків вдалося здивувати гостей виробами у понад 30 техніках. Серед них різьблення та інкрустація по дереву, художня вишивка, плетіння і ткацтво та ін. Найбільші емоції у запрошених гостей та присутніх викликав оновлений музей історії народного побуту Подільського краю. Частину експозицій кропітким трудом зібрав Стасюк Анатолій Миколайович. Різноманітні вишиванки, рушники ручної роботи, глечики з гарбуза та інші елементи рутинного життя наших предків – усе це тепер прикрашає залу музею. Завершальною частиною огляду були майстер-класи викладачів гуртків дитячого будинку дітей та юнацтва.

Святковий флешмоб «Одягни у вишиванку душу»

            Вихованці гуртка «Театр барабанщиць»  виконали тематичний флешмоб на площі у центрі міста. Юнаки та дівчата одягнені у вишиванки привернули увагу багатьох мешканців міста. До ініціативи долучилися також працівники Деражнянської міської ради. Одягнувши вишиті сорочки і сукні, вони створили обабіч флешмобу жовто-блакитне тло.

Виставка «Чарівний світ вишиванки»

            Працівники Центральної міської бібліотеки нашої громади влаштували справжній подіум для українських вишиванок. Усіх бажаючих містян вони запрошували продефілювати червоною доріжкою та похизуватися красою своєї вишитою сорочки. На згадку моделі отримували світлину. Метою такого флешмобу стала популяризація цієї етнотрадиції серед мешканців міста.  

 

Щоб ознайомитися детальніше з матеріалом: https://youtu.be/FtNwIXC04kY