На пагорбі височіє обеліск, який нагадує про трагічну історію Деражнянського краю та вимагає віддати шану усім безневинно загиблим представникам єврейської національності. 

Саме тут, в урочищі Германове, з вересня 1942 року від фашистської жорстокості  загинуло  3814 євреїв, серед яких були діти, молодь, жінки та люди похилого віку. На місці цих страшних подій знаходиться дві братські могили,   історичні пам’ятки для прийдешніх поколінь, як вічна пам’ять про жертв нацистів.

З нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту Деражнянський міський голова Андрій Ковпак, заступник міського голови Олексій Беднарський, заступник голови Деражнянської райдержадміністрації Заряна Попадіна та  голова районної ради Віталій Сідлецький відвідали братські могили, місця масових вбивств євреїв, та вшанували пам’ять людей, які були знищені нацистською машиною Голокосту тільки за те, що вони були євреями.

Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що приховують у собі ненависть, фанатизм і  упередженість.

Наступні покоління мають зберегти пам’ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду.