Впровадження в Україні ID-картки, як нового виду документа для багатьох і досі є багато в чому незрозумілим явищем. Сьогодні паперові паспорти замінюють пластикові ID-картки з безконтактним електронним носієм.

Паспорт громадянина України у формі ID-картки є   документом,  що посвідчує особу та  підтверджує громадянство на території України. На сьогоднішній день ID-картка відповідає найсучаснішим міжнародним стандартам у сфері безпеки документів. Завдяки вбудованому електронному безконтактному носію (чіпу), який містить персональні та біометричні  дані власника її неможливо підробити або скопіювати.

ID-картка — документ, що замінить паперовий паспорт, аби полегшити вам спілкування з державними органами та не збирати всілякі довідки для отримання послуг. Це станеться не завтра. Але саме поступово, без ажіотажу Україна переходить до електронної системи урядування, прийнятої у багатьох державах світу.

Оформлення такого документа здійснюється у територіальному підрозділі Державної міграційної служби України за зареєстрованим місцем проживання особи. 14 років — це той вік, коли людина вважається вже частково дієздатною, тож і отримання зазначеного документа є обов’язковим. Якщо особа отримала ID-картку до 18 років, то термін її дії 4 роки. Це обмеження пов’язано з тим, що молода людина росте і її зовнішність істотно змінюється. Наступний паспорт, що отримуватимуть молоді люди вже у 18 років, буде чинним 10 років. Таким є термін дії усіх паспортів для дорослих. Через кожні 10 років їх треба буде міняти. 

Вперше отримання документа є безкоштовним. Обмін ID-картки платний, тож необхідно буде сплатити адміністративний збір у розмірі 345 грн. (не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети), а для термінового отримання документа — 471 грн. (не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети). У разі обміну замість втраченого чи пошкодженого паспорта сплачується держмито у розмірі 34 грн.

Все більше громадян пересвідчуються на практиці у надійності та захищеності такого документа , як паспорт громадянина України у вигляді ID-картки.

Особливість паспорта в тому, що новий електронний документ поєднує в собі сучасний дизайн та високий рівень захисту від підроблення. І внутрішній (ID-картка), і закордонний паспорти мають електронний чіп із біометричними даними власника документа (відцифрований підпис особи, відцифрований образ обличчя особи, відцифровані відбитки пальців). Такі паспорти неможливо підробити, ними не зможе скористатися жодна інша особа, оскільки вони надійно захищені і є одними з кращих за якістю серед біометричних паспортів у багатьох країнах світу.

Переваги , які мають власники паспортів у формі ID-картки, очевидні:

  • ID-картка видається на основі електронної бази даних-Єдиного демографічного реєстру. Після одноразового проходження процедури ідентифікації оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки у подальшому може здійснюватися незалежно від реєстрації місця проживання, у будь якому  підрозділі  міграційної служби на території України;
  • документ сучасного зразка більш зручний, компактний та зносостійкий , ніж паперовий аналог;
  • безпосередньо на паспорт нанесений реєстраційний номер облікової картки платника податків. На сьогодні є можливим одночасне оформлення першого паспорта та номера платника податків. Не потрібно двічі збирати документи – спочатку отримувати папірець з номером платника податків від Державної податкової служби, а потім з ним йти до Державної міграційної служби за оформленням паспорта.
  • громадяни України можуть використовувати паспорт громадянина України у вигляді ID-картки для безвізових подорожей до Туреччини, Грузії та Катару. Маємо надію, що перелік країн  в подальшому буде поповнюватись;
  • процедура оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон може бути виконана швидше, так як дані заявника вже внесені в Державний демографічний реєстр;
  • в українців з’явилася можливість отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) на чіп ID-картки. Це відкриває доступ до різноманітних електронних сервісів державних органів, до адміністративних і банківських послуг, дає можливість починати та вести бізнес, не виходячи з дому. Послугу можна отримати у будь-якому територіальному підрозділі Міграційної служби маючи ID-паспорт або при його оформленні. Такий електронний ключ видається на 2 роки. Процедура внесення електронного ключа до ID-картки є безкоштовною та займає близько 5 хвилин.

 

Оформлюйте та користуйтеся перевагами ID-паспорта.

 

Деражнянський РС УДМС України

                                                                                        в Хмельницькій області