15  грудня  у селі Маниківці відбулося урочисте відкриття музею «Подільської вишивки та побуту». Червону стрічку перерізали Деражнянський міський голова Андрій Ковпак та начальник відділу культури та туризму Микола Черкаський. Серед гостей були також депутат Хмельницької районної ради Людмила Стрілецька,  заступники міського голови Андрій Івахов та Олексій Беднарський, письменниця Ольга Ковпак, працівники Деражнянської міської ради.

Силами працівників культури, мешканців села, благодійників та небайдужих земляків було зібрано понад 400 експонатів. Першу екскурсію музеєм провела в.о директора Деражнянського міського історичного музею Леся Долінська.

 Музей стилізований під традиційну українську хату. Тут і піч з візерунками,і ікони, і ліжка, і скриня, і посуд та колиска для дітей. Окрасою музею є виставка вишиванок та вишитих рушників.  Зі слів організаторів подільська вишивка характеризується саме рослинним орнаментом. А на виготовлення такого елементу інтер’єру йшов не один місяць. 

Музей створювався майже з нуля руками художніх керівників подружжя Кисіль Наталії та Анатолія та директора будинку культури Ольги Галушко. Відкриттю передувала кропітка робота не тільки з підбором експонатів. За підтримки міського голови та Деражнянської міської ради тут було проведено ремонт. Тепер приглянутись культурі побуту наших предків можна буде просто завітавши до Маниковецького будинку культури.