Початок 2018 року неприємно вразив появою кору в Деражнянському районі. За 10 днів січня зареєстровано 2 лабораторно підтверджених випадки захворювання у юнаків. Для порівняння – в області за січень зареєстровано 4 випадки, в той час коли за весь 2017 рік – 11 захворілих. Весь 2017 рік по Україні «мандрував» кір, захопивши 15 регіонів. В Одесі від цієї недуги померло 5 людей, з них – 2 дітей. Захворюваність за 2017 рік по Україні зросла в 43 рази!!! І хвороба швидкими темпами вражає все більшу кількість населення.

Донедавна кір вважався «дитячою інфекцією». Але з часом це захворювання захоплює в полон людей, далеко недитячого віку, з важкими ускладненнями та подекуди смертями.  Причиною цього є відсутність щеплень…

Кір – вірусна інфекція, що передається повітряно-крапельним шляхом, характеризується циклічним перебігом, синдромами інтоксикації, катаральним запаленням дихальних шляхів, почервонінням кон’юнктив, численними висипами. Візитною карточкою КОРУ є набряк і надутість обличчя.

Джерелом передачі інфекції є виключно – хворий. Шлях передачі – повітряно-крапельний. Один хворий здатен заразити до 12 осіб близького оточення. Період заразливості триває за 3-4 дні до появи висипу і в перші 4 дні висипу. Можлива передача у випадку захворювання на кір вагітної.

Єдиним способом запобігання кору є ЩЕПЛЕНЯ. Проводять їх дітям в 1 рік з наступною повторною вакцинацією в 6 років.

Не дивно, що кір вражає людей, адже план виконання щеплень в Деражнянському районі однорічних дітей виконано на 79,7%, шестирічних – 100%. Дощеплювали дітей 2-річного віку лише – 36% і 7-ми річних – 53,4%. Це означає, що 930 дітей не отримали щеплення вчасно!!! Що їх очікує в подальшому? Як безвідповідально ставляться батьки до здоров’я своїх нащадків?..

Хочу закликати батьків – ТЕРМІНОВО щепити дітей, які не вакциновані!!! А лікарів – проводити широку роз’яснювальну роботу щодо необхідності вакцинації, задля збереження здоров’я, як дітей, так і дорослих!!!

Лікар-епідеміолог,

завідувач Деражнянського районного

лабораторного відділення

ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»

Н. Є. Ткачук.