З вірою, молитвою, з випробовуванням власної сили волі у Деражні    відсвяткували Водохреща

У суботу 19 січня православні та греко-католицькі християни відзначили Хрещення Господнє – завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу.

Традиційно на свято Водохреща десятки деражнянців освячували воду, співали колядки, пірнали в ополонку. Вважається, що така процедура очищує тіло й душу.

Цього дня  о 13 годині на річці Вовк  розпочався святковий обряд з нагоди відзначення Хрещення Господнього. Священослужителі  провели святковий молебень та освятили воду, яка у цей день вважається цілющою.

Після звершення чину освячення води та слів привітання  Деражнянського міського голови Андрія Ковпака  всі бажаючі мали нагоду скупатися в ополонці. Віряни, перехрестившись, тричі занурювались в студеницю.

Задля безпеки усіх присутніх на березі чергували рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій та медичні працівники.

Брав участь у святкових купаннях і міський голова Андрій Ковпак, повівши за собою чималий десяток  сміливців. Для нього це вже традиція на Водохреща.

Для тих, хто взяв участь у хрещенських купаннях був облаштований намет з обігрівом та зручностями для перевдягання. Усіх бажаючих зігрітися частували смачною ухою, глінтвейном  та  гарячим чаєм.

Міський голова та виконавчий комітет Деражнянської міської ради дякує за допомогу в проведені свята: колективам КП «Деражнянська ЖЕК №1» та КП «Міськводоканал», директору Деражнянської ЗОШ №2  Настуняку М. О. та колективу кухні, виконавчому директору ТОВ СП «Домашній хліб», приватним  підприємцям О. Шереметі та П. Мондруку, начальнику районного  сектору  ГУ ДСНС у Хмельницькій області Олегу Кирилюку та  колективу рятувальників, представникам правоохоронних органів та бригаді швидкої допомоги.

Святкування Водохреща  із  купанням у крижаній воді  принесло чимало позитивних емоцій, як тим хто купався, так і тим хто прийшов їх підтримати, не наважившись зануритись у воду.