Четверта  річниця боїв за ДАП: символ, трагедія, честь

20 січня 2019 року  минула четверта  річниця з часу завершення оборони Донецького аеропорту. Бої за контроль над летовищем між українськими військами та проросійськими сепаратистами, які почалися у травні 2014 року, тривали вісім місяців і завершилися після повного руйнування старого і нового терміналів аеропорту.

20 січня 2015 року. Бетоном назавжди накрито  останніх захисників. Вони героїчно захищали стратегічний об’єкт 242 дні,  в нелюдських умовах, під зливами обстрілів з «градів»,  артилерії, мінометів. За дні захисту загинуло 200 українських  бійців, ще півтисячі отримали поранення. Після кровопролитних боїв  Донецький аеропорт  став символом героїзму та незламності для усіх українців.

У суботу 20 січня, наше   місто мало честь прийняти бійців легендарного 90-го аеромобільного батальйону імені нашого земляка, Героя України  Івана Зубкова,    гостей з різних куточків України, аби вшанувати пам’ять загиблих героїв, подякувати живим «Кіборгам» та усім захисникам, які  віддали своє життя за волю та свободу, територіальну цілісність своєї країни.

Заходи, присвячені 4-ій річниці вшанування пам’яті полеглих захисників Донецького аеропорту, розпочалися з покладання квітів  до дошки пам’яті героїв  АТО.  Разом відвідали могили загиблих учасників АТО в місті Деражня та  селі Нижнє, де похований Василь Григор’єв та вшанували пам’ять героїв.

Поминальний захід, для присутніх «кіборгів», військовослужбовців, рідних загиблих воїнів Деражнянщини, волонтерів, представників влади та  небайдужих жителів міста, продовжили в залі Деражнянського будинку творчості дітей та юнацтва. Звучали слова вдячності та жалоби. До уваги присутніх був представлений невеликий концерт.

Завершили день пам’яті за  загиблими «кіборгами» поминальним обідом.

Миру та спокою Душам наших полеглих Воїнів…

Ваша свята жертва життям на захист рідної землі не забута.