У День української писемності та мови 9 листопада на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Щороку всі охочі – в Україні та за її межами – можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Багато хто із року в рік пише радіодиктант у безпорадній самотності, бо просто не знає, куди піти. Тому Деражнянська ЗОШ №2 ( як і минулого року!) гостинно запрошує усіх шанувальників рідного слова до нашого закладу. Якщо ви думаєте, що  радіодиктант мають право писати лише ті, хто вивчив напам’ять “Український правопис”, “Кобзар” Тараса Шевченка і знає, ким Олена Пчілка доводилася Лесі Українці, а Марко Вовчок – Марії Вілінській, то дуже помиляєтеся. Радіодиктант може писати кожен: і хто лише вчиться виводити крапочки над літерою Ї, і хто ніколи не помиляється у наголосі слова вІрші, і  навіть ті, хто й досі плутає Є, Е і Э.

Ніхто не рахуватиме ваших помилок. Навіть більше: ніхто не ставитиме вам оцінок. Радіодиктант кожен пише сам для себе. І сам себе може перевірити.

Кожен пише радіодиктант, де хоче, як хоче і дотримуючись своїх власних традицій. Можна писати в гордій самотності, а можна – толокою. Головна умова – хороший настрій. Ну, а хороший настрій передбачає … свято.

Якщо не ми зробимо цей світ тепліше, то хто? Нас багато – ми різні – ми маємо спільну мету. Таке гасло XVII Радіодиктанту національної єдності. То пишемо радіодиктант спільно, чи як?

9.11.2017, початок акції о 12.00,  Олександр Авраменко починає диктувати о 12.30.  

Дорогі деражнянці! Сподіваємося на вашу підтримку та розуміння. Нехай ця спільна справа стане гарною та доброю традицією на Деражнянщині.

Гольник Оксана – учитель Деражнянської ЗОШ №2, депутат міськради