У власність держави повернуто 9 га земель природно-заповідного фонду вартістю 650 тис. грн

Встановлено, що упродовж 2010 року на підставі розпоряджень Деражнянської районної державної адміністрації жителям району передано у власність 9 земельних ділянок площею по 1 гектару кожна для ведення особистого селянського господарства на території Божиковецької сільської ради Деражнянського району.

При цьому посадовцями району не враховано, що вказані земельні ділянки знаходились в межах прибережної захисної смуги річки Ровець на території гідрологічного заказника місцевого значення «Божиковецький». Вони є особливо цінними землями, що входять до складу природно-заповідного фонду.

В подальшому, з дозволу районної державної адміністрації, у порушення вимог земельного та природоохоронного законодавства, зазначеними громадянами у 2011 році змінено їх цільове призначення на землі водного фонду для рибогосподарських потреб. Як наслідок, частину річки Ровець штучно перетворено на ставок.

Внаслідок таких дій площа земель гідрологічного заказника місцевого значення зменшилась майже на чверть.

Рішеннями Деражнянського районного суду позицію прокуратури підтримано – власників зобов’язано повернути 9 земельних ділянок загальною площею 9 га вартістю 650 тис. грн. у власність держави.

 

Заступник керівника
окружної прокуратури
Віталій Гриньків