Деражнянське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області інформує   про те, що  сказ – особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке неминуче закінчується смертю. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини  як свійські, так і дикі. Особливо небезпечні лисиці. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною. Збудник сказу є в слині і мозку хворої тварини або клінічно здорової вже за 10 днів до появи ознак хвороби, тобто, на перший погляд, цілком здорової тварини. Зараження сказом відбувається в основному через покуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

28.10.2022 року в дворогосподарство     жителя смт Лозове забіг лис  . Того ж дня   лис забіг ще в декілька господарства дана тварина проявляла агресію

Спеціалістами Деражнянської  РДЛВМ    було здійснено виїзди на місце події з метою проведення епізоотичного обстеження .

При обстеженні було виявлено труп лиса. Спеціалістами Деражнянської РДЛВМ труп тварини було відповідно упаковано та забрано, відібрано голову та направлено в Хмельницьку РДЛДПСС для дослідження на сказ, труп утилізовано.

Згідно протоколу випробувань патологічного матеріалу Хмельницької РДЛ ДПСС в Хмельницькій області № 004197 п.м./22 від 03.11.22 року в лиса встановлено захворювання на сказ.

 Труп лиса знищено,  місце   загибелі тварини   та  місце знищення  піддані дезінфекції згідно інструкції хлорним вапном та каустичною содою.

Повідомлено травматолога КНП «Деражнянська МБЛ» Деражнянської міської ради   про випадок сказу лиса, для здійснення комплексу антирабічних заходів. Контактних тварин при проведеному обстеженні не виявлено.