Темою зібрання, яке проходило 24 червня у Хмельницькому, став «земельний пакет законів», що мають впровадити вільний ринок землі.

Попри спеку на площі поруч з кінотеатром ім. Т. Г. Шевченка було людно. Фермери, аграрії та мешканці Хмельниччини зібралися на народному віче, аби висловити свою позицію щодо закону №2178-10. Підтримати присутніх приїхав народний депутат Іван Крулько та лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Народна депутатка закликала мешканців області виявити супротив нововведенням та вимагати проведення Всеукраїнського референдуму. “В Україні ринок землі запускають за варіантом Мадагаскару – всі чорноземи віддаються олігархічним агрохолдингам, у тому числі міжнародним для вирощування технічної сировини. Після чого Україна остаточно перетвориться у сировинний придаток”, – заявила Тимошенко.

Також Юлія Тимошенко закликала власників паїв найближчим часом утриматися від продажу землі та не піддаватися спокусі одноразової вигоди. На думку депутатки  пайовики повинні  залишитися  власниками земельних ділянок та отримували довготривалу плату за оренду.

Лідерка ВО «Батьківщина» запевнила, що партія продовжуватиме боротися за проведення «земельного референдуму» та визнання пакету земельних законів №2178-10 неконституційними.

Запрошеними до слова на віче були також військові, що брали участь в бойових діях на Сході, історики та фермери. Усі вони одноголосно підтримали пропозицію проведення референдуму.

Земельне питання викликало резонанс близько чотирьох місяців тому та неабияк насторожило аграріїв та фермерів. Фінальний варіант, прийнятий у другому читанні, уже поданий на підпис до президента Володимира Зеленського.