Ще не так давно Деражнянська ЗОШ №2 через районку зверталася до деражнянців з проханням підтримати та приєднатися до акції написання радіодиктанту національної єдності. Сьогодні ж  з теплотою та вдячністю ми згадуємо усіх, хто  підтримав нас у тому заклику єднання. Тому сьогодні наша школа, натхнена попереднім успіхом, знову звертається до всіх шанувальників українського слова приєднатися до нової акції з нагоди вшанування 203-ліття від дня народження Т.Г. Шевченка.
 Що ми пропонуємо? Яка мета акції? Спробую донести свою думку до читачів. Складається враження, що Шевченківські дні стосуються тільки  учителів та їхніх вихованців, тому що тільки у школах вшановують пам’ять Кобзаря. Щоправда, бібліотеки також проводять різноманітні заходи, запрошуючи (знову ж таки!) тільки дітей. Здається, що відзначення подібних історичних дат, як-от: День гідності, День Соборності, День пам’яті героїв Крут та день народження Т.Г.Шевченка, потрібне виключно для юного покоління. А як же старше покоління?! Час не стоїть на місці, він розставляє все на свої місця. Молодь підхоплює все нове та прогресивне. Як на мене, сучасні юнаки та дівчата більш патріотично налаштовані, ніж їхні батьки та дідусі. Хотілося б, щоб наші діти у справі збереження єдності України завжди та в усьому відчували підтримку найрідніших людей.  Тому пропонуємо 9 березня біля районного будинку культури  організувати Шевченківські читання, де кожен бажаючий зможе підійти до мікрофона, щоб прочитати улюблений вірш Т.Г.Шевченка. Нехай  у центрі нашого міста звучить Шевченкове полум’яне слово.

Закликаємо усіх небайдужих приєднатися до акції. Дорогі наші земляки! Так багато закликів до єдності, але так мало руху у цьому напрямі…  Звертаюся до керівників усіх рангів, до дітей та їхніх батьків, до пенсіонерів, до всіх бажаючих та закликаю представників різних національно-демократичних сил нашого району приєднатися до акції задля України.

Треба читати Шевченка, читати його “Щоденник”, листи, повісті. Читати, незважаючи на критику, самому шукаючи відповіді. Шевченко вчить думати, вчить жити, дає відповіді на питання сьогоденні.  У день народження Тараса нехай кожен почує та виконає заповіт Кобзаря:  «Обніміться ж, брати мої…»

 

                Гольник Оксана – вчитель Деражнянської ЗОШ №2, депутат міської ради