Березневі дні освячені в Україні іменем Тараса Шевченка. Він – символ нації, лицар духу і привід для обговорення у кожному поколінні.

Читати твори Тараса Григоровича задля єднання українців, читати Шевченка для збереження територіальної цілісності України – це мета читацького марафону «На пораду до Батька Тараса», який було проведено з ініціативи вчителя української мови та літератури Деражнянської ЗОШ №2 Гольник Оксани Петрівни та за підтримки районного будинку культури та міської ради.    Прочитати Кобзареве слово, звернене до нас, Тарасових нащадків, прийшли учні Деражнянських загальноосвітніх шкіл №1 та №2. Не залишилися осторонь та підтримали дітей батьки, педагоги-пенсіонери, секретар міської ради – В.А. Сидорук, голова районної ради – В.М.Сідлецький, працівники БК та районної бібліотеки. Директор школи №2 М.О. Настуняк, привітавши усіх присутніх зі святом, розпочав Шевченківські читання. Протягом двох годин у центрі міста, біля будинку культури, звучали вірші та пісні на слова Т.Шевченка.

Щира подяка усім, хто відгукнувся на заклик ЗОШ №2 приєднатися до акції, спасибі тим, хто хоч на хвилину зупинився, щоб послухати та підтримати оплесками учасників дійства.