Свято Купала,  Івана Купала або Купайла – одне з найдавніших дохристиянських свят, що відзначається в ніч проти 7 липня. У Деражні  святкування відбулося традиційно на березі річки Вовк.

Святкування розпочалося зі змагань із пляжного волейболу серед чоловіків. Нагороджував переможців очільник відділу освіти, молоді та спорту Євген Балігар. Програмою було передбачено розваги та ігри і для дітей також. Батути, солодка вата, веселі конкурси з аніматорами та художні розписи на обличчі.

 Безпосередньо обрядове дійство розпочалося близько 20:00. Дівчата сплели віночки, танцювали та пускали їх на воду. Головними атрибутами свята незмінно були «Марена» та «Купало». Згідно повір’я вони символізують боротьбу добра і зла. Дівчата прибирали «Марену», а потім усі разом топили її у воді на знак перемоги над злом. У той час хлопці палили купальське вогнище, а пізніше стрибали через нього. Веселили присутніх містян своїми піснями та танцями вокалісти та хореографічні колективи нашого міста. Українські народні пісні лунали у виконанні аматорського колективу «Бабусині пісні» Теперівського сільського будинку культури. Заключною частиною програми був пісенно-танцювальним марафоном, що розпочався одразу після обрядового дійства.

 

Більше про подію:  https://youtu.be/xEjI821uo_Q