Мешканцям громади: за знищення або незаконне вилучення ранньоквітучих рослин з природного середовища загрожують штрафи

     Ранньоквітучі рослини – це рослини, які занесені до Червоної книги України, які часто використовують як засіб заробітку, хоча зривати та продавати їх заборонено. Найбільш відомі – проліски, черемша (цибуля ведмежа), шафран (крокуси).

За знищення або незаконне вилучення ранньоквітучих рослин з природного середовища, передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

     Що загрожує правопорушникам:

– статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 гривень;

– за ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу (ч.2 ст.88-1 КУпАП).

– за один екземпляр незаконно зірваної рослини, яку занесено до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 гривні, шафрани (крокуси) та проліски – від 49 до 62 гривень (залежно від виду), сон-трава – від 37 до 62 гривень (залежно від виду).

     Пам’ятайте, що кожний, хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом.

     Бережімо природу навколо нас!