Темі кору  присвячено чимало місця на шпальтах газет, інтернет-видань, телебаченні. Але газета і інтернет не врятує нікого. Єдина надія на те, що той хто читає публікацію, чи прислухається до порад фахівців, зробить висновки і щепить себе і дітей, при умові, якщо щеплення не зроблені,  зроблені з порушеннями, чи в медичній документації немає підтвердження.

          З початку 2019 року в Деражнянському районі на кір захворіло 118 осіб. З них-55 дорослих, 63 дитини. Захворюваність складає 387,14 на 100 тис. населення. Лікувались в інфекційних стаціонарах 92 особи: 42 дорослих і 50 дітей.  Зареєстровані випадки  кору в 23  населених пунктах району, а саме: м.Деражня-37, с. Пилипи-1, с. Н. Майдан-2, с. М. Чернелівецький-6, с. Маниківці-6, с. Копачівка-1, с. Божиківці-13, с. Степівка-12, с. Новосілка -1, с. Іванківці-3, смт. Вовковинці-4, с. Бомково-1, смт. Лозове-2, с. Кориченці-7, с. Гатна-7, с. Шарки-2, с. Нижнє-4, с. Згарок-1, с. Богданівці-2, с. Яськівці-2, с. Теперівка-2, с. Загінці-2, с. Зяньківці-2, с. Красносілка-1.

   Варто зазначити, що серед захворілих 52,6% щеплених. А якщо взяти до уваги те, що серед  щеплених були й такі, що графік вакцинації  у них був порушений через терміни, із-за медичних відведень або існує «лише на папері», то картина вимальовується  зовсім сумна…

    Якщо провести аналіз захворюваності за кілька останніх років, то ми побачимо, що прогнози медиків справджуються повністю!  В 2017 році в  Хмельницькій області зареєстровано 11 випадків кору, в Деражнянському районі кір не реєструвався. В 2018році  в області кір вразив –  1324 особи, в районі -32. В 2019 році за три місяці хвороба положила на лікарняне ліжко вже 118 осіб в нашому районі і 2778 хворих  в Хмельницькій області. При цьому двоє людей померло: один дорослий в  Городоцькому районі і немовля з нашого району!!!

    В зв’язку з тим, що ситуація з кором на Хмельниччині надзвичайно серйозна, в Хмельницькій ОДА була проведена нарада за участю в.о. міністра охорони здоров’я У. Супрун, її заступника – О. Стефанишиної,   генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» В. Курпіти.

     В Україні достатньо якісної і ефективної вакцини КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США, що захищає від кору і важких ускладнень. Станом на 26 березня в  регіонах  є 1 094 41 доз вакцин КПК .

       «Зупинити смертність від кору та подолати спалах допоможе лише підвищення імунізації населення, адже лише при 95% охопленні щепленнями формується колективний імунітет. Для надолуження пропущених щеплень у дітей Хмельницька область повністю забезпечена якісними, безпечними та ефективними вакцинами, які постачає Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ)», – наголосила заступник міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишина.

       Надзвичайні заходи для підвищення рівня охоплення щепленнями проти кору запровадять протягом найближчих місяців у Хмельницькій області.  Таке рішення представники облдержадміністрації прийняли після наради  з в.о. міністра  охорони здоров’я  доктором  Уляною Супрун.

      «Облдержадміністрація усіляко сприятиме проведенню спецоперації Міністерства охорони  здоров’я з імунізації від кору в області та буде координувати взаємодію медиків та освітян, аби в результаті вакцинувати якомога більшу кількість населення та зменшити ризик захворюваності», – зазначила заступник голови облдержадміністрації  Світлана  Павлишина.

Хочу закликати батьків – ТЕРМІНОВО щепити дітей, які не вакциновані!!! А медичних працівників – проводити широку роз’яснювальну роботу щодо необхідності вакцинації, задля збереження здоров’я, як дітей, так і дорослих!!!

Лікар-епідеміолог,

завідувач Деражнянського районного

лабораторного відділення

ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»

Н. Є. Ткачук