Сьогодні минає 35 років з дня найбільшої техногенної катастрофи XX століття. Біля пам’ятника загиблим героям-чорнобильцям зібралися міський голова Андрій Ковпак, заступники Олексій Беднарський та Андрій Івахов, голова спілки «Чорнобиль» Володимир Охоцький, працівники міської ради та пожежники, аби пригадати події 26 квітня 1986 року та віддати шану відважним жінкам та чоловікам Деражнянщини.

   Наші земляки, Ваврух Василь та Яворський Володимир, були одні з перших, хто вирушив на боротьбу з вогнем. Також боротися із наслідками вибуху вирушили жінки колишнього Деражнянського району: медики та працівниці санстанції. Загалом близько 200 деражнянців пліч-о-пліч приборкували стихію, деякі навіть не усвідомлюючи страшну силу радіації. Невидимий ворог позбавив життя понад 10 000 українців. Мирний на перший погляд атом залишив відбиток на здоров’ї та долі тисячі мешканців країни.

   Пам’ять про події на ЧАЕС вшанували також працівники відділу культури та туризму і працівники Центральної міської бібліотеки. За їхньої ініціативи відбувся захід, де згадали героїчний подвиг ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи. З уваги на карантинні обмеження, захід проводився без присутності гостей та глядачів. Однак, з матеріалом можна ознайомитися за посиланням: https://youtu.be/VReZyYlonHA

   Дякуємо ліквідаторам, за їх  відвагу та схилимо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвала катастрофа