До 88-их роковин Голодомору-геноциду в Україні ходою – маніфестом міський голова Андрій Ковпак, працівники міської ради, представники духовенства та мешканці міста вшанували пам’ять про жертв Голодомору 1932-1933 роках.

До пам’ятного знаку було покладено квіти, букети колосків та калини і запалені свічки. Усі разом присутні схилили голови у хвилині мовчання та ділилися одне з одним хлібом, у пам’ять про ті часи, коли саме він був найбільшим скарбом.

Міський голова звернувся до деражнянців:

«Сьогодні ми згадуємо тих, хто став жертвою сталінського режиму і прийняв мученицьку смерть підчас трьох Голодоморів: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Найбільш трагічним з них виявився голод 32-33 років, що був організований радянською владою під час сталінських репресій.  Він став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку ми згадуємо з сумом та гіркотою. Наш обов’язок – зробити все, аби пам’ять про заморених голодом, розстріляних, закатованих була живою для нинішніх та прийдешніх поколінь, аби ніколи не допустити подібного на нашій українській землі та в світі. В ці скорботні листопадові дні схилімо голови перед світлою пам’яттю тих, хто потрапив під вплив тоталітарного режиму, кого забрала голодна смерть.»

Голодомор, штучно створений сталінським режимом, аби упокорити український народ забрав близько 7 млн життів. Третина з них – діти та підлітки. Не маємо права забути…