24 листопада в місті Деражня відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодомору в Україні. Деражнянці вшанували пам’ять загиблих під час геноциду українського народу хвилиною мовчання, згадали трагедію 1932-1933 років, яка забрала життя  мільйонів українців.

У скорботних заходах взяли участь керівники міста та району, працівники установ й організацій, представники духовенства та жителі міста.

На Деражню голод 1932-1933 років наліг важкою хмарою, навмисне  організований сталінським режимом. На залізничну станцію звозили тисячі тонн зерна, а поряд люди вмирали від недоїдання. Страшний голод забирав дітей, літніх людей, жінок та чоловіків. І це в краї, що такий щедрий на жнива!  Людиноненависницька система знищувала українців, які завжди залишалися  сильним та волелюбним народом.

В Україні є давній звичай – у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. Цього року 25 листопада 2017 року о 16 годині Україна запалила свічки та схилила голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування пам’яті про тих людей, які померли з голоду. Цей вогник символізує нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників, нашу віру у майбутнє.