День пам’яті жертв Голодомору

22 листопада в місті Деражня пройшла хода пам’яті та відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні. Деражнянці вшанували пам’ять загиблих під час геноциду українського народу хвилиною мовчання, поклали квіти до пам’ятного знака, запалили свічки пам’яті, згадали трагедію 1932-1933 років, яка забрала життя  мільйонів українців.

У скорботних заходах взяли участь керівники міста та району, представники духовенства, працівники установ й організацій,  деражнянці.

Найбільш жахливого методу винищення українського народу, як замордувати його голодом, годі було й вигадати. У ті страшні роки гинули цілі родини,   нерідко батьки сходили з розуму, бачивши як від голоду пухнуть та мруть діти. І це в краї, що такий щедрий на жнива!  Людиноненависницька система знищувала українців, які завжди залишалися  сильним та волелюбним народом.

23 листопада 2019 року  о 16 годині деражнянці долучилися до всеукраїнської акції «Запали свічку» в пам’ять загиблих від Голодомору 1932–1933 років, запаливши свічки та схилили голови у загальнонаціональній хвилині мовчання.