Шановні ліквідатори Чорнобильської аварії, дорогі деражнянці!

Аварія на Чорнобильській АЕС стала одним з похмурих символів трагедії, до якої може призвести техногенна катастрофа.

26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. «Мирний атом» за лічені секунди кардинально змінив перебіг людського буття, здолав державні кордони, перетворив частину чудового українського Полісся на зону відчуження, що на довгі роки стала ізольованою від навколишнього світу. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

За рядками статистики криється страшний людський біль, страх за майбутнє, невідомість з якою йшли люди на боротьбу з невидимою руйнівною силою.

Шанобливе ставлення, турбота і увага потрібна тим, хто ціною власного життя і здоров’я рятував нашу Землю від атомного монстра. Це наш обов’язок перед героями і жертвами Чорнобиля. Людське життя не вічне – вічна лише пам’ять. Із нестихаючим болем у серцях ми вкотре згадуємо усіх, хто пішов у безсмертя, приборкуючи ядерну стихію.

Сьогодні слова глибокої пошани та вдячності висловлю на честь людей, які виконували громадянський обов’язок, працюючи у зоні радіаційного забруднення і тим, хто нині продовжує виконувати складні й відповідальні завдання на станції та у зоні відчуження.

Від усього серця бажаю вам миру, міцного здоров’я, особистого щастя, невичерпної енергії  і наснаги у всіх ваших справах!

Нехай доля збагачує вас життєвою мудрістю,  натхненням та радістю!

З глибокою повагою міський голова Андрій Ковпак