Зважаючи на серйозні ризики для здоров’я і те, що можна повторно заразитися COVID-19, потрібно вакцинуватися, навіть якщо ви перехворіли. Захист від вірусу, який людина отримує після того, як перехворіла, називається імунітетом, що набутий природним шляхом.

     Антитіла, що виробляються в організмі до SARS-CoV-2, з’являються не відразу, а протягом перших кількох тижнів після зараження, а їх наявність вказує на те, що людина була інфікована SARS-CoV-2 незалежно від перебігу захворювання (безсимптомної, легкої чи важкої форми).

     Наскільки людина з природним імунітетом буде захищена від повторного зараження, залежить від багатьох факторів та індивідуальних особливостей, які на сьогодні остаточно не встановлені.
      Суть вакцин полягає у тому, щоб організм, не хворіючи при цьому, напрацював антитіла та клітини до знешкодження вірусу SARS-Cov-2.

Натомість імунітет, який розвивається після вакцинації, надасть надійніший захист від коронавірусної хвороби. Вакциновані люди дуже рідко хворіють на COVID-19. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень.

     Вакцинація – єдиний ефективний спосіб сформувати імунітет до COVID-19, що захистить від інфікування чи важкого перебігу хвороби.

      Чи потрібно носити маску й уникати близького контакту з іншими, якщо ввели дві дози  вакцини?

     Так. Ще недостатньо вивчено, чи може вакцина від COVID-19 захистити від передавання вірусу між людьми  Тому   рекомендовано  дотримуватися  всіх  правил  респіраторної  гігієни,    носити  маску  і  тримати  дистанцію  навіть після вакцинації.

     Україна відкриває останній – 5-й етап вакцинації населення проти COVID-19, на якому щеплюватимуть усіх охочих віком від 18 років. При цьому пріоритет надаватиметься вразливим групам населення, зокрема людям віком від 60 років та людям із супутніми захворюваннями.

     З відкриттям 5-го етапу кожен охочий може записатися безпосередньо на щеплення.Записатися на вакцинацію від COVID-19 можна до пунктів щеплень,зателефонувавши в реєстратуру відповідного закладу.

      У Деражнянський міській територіальній громаді  діють 4 пункта щеплень , які знаходяться при Деражнянському центру  первинної медико-санітарної  допомоги    та на базі амбулаторій загальної практики сімейної медицини смт.Лозове, с.Зяньківці, с.Маниківці , у Вовковинецькій  об’єднаній      територіальній громаді пункт щеплень діє на базі Вовковинецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

    Захистіть своє життя та здоров’я, а також ваших близьких, які можуть бути в групі ризику.

В. о. завідувача Деражнянського  відділення

Хмельницького районного відділу

ДУ «Хмельницький ОЦКПХ  МОЗ України»                       Антощишина Л. М.