17 червня в Деражнянській районній бібліотеці   відбулася презентація книги «АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви».

Ця книга  про 242 дні боїв в аеропорту Донецька, або в Аду — як його назвали оборонці летовища. Книга написана із слів  «кіборгів». Вона являє собою збірник із понад 100 розповідей безпосередніх учасників військового протистояння про життя і смерть,   про відчайдушність і страх, про дружбу, про те – кого, що і чому захищали у терміналах ДАПу українські бійці.

Міський голова Андрій Ковпак представив усім присутнім журналіста Радіо Свобода, автора проекту та укладача книги про оборону Донецького аеропорту

Ірину Штогрін.  Близько двох годин тривав діалог між учасниками АТО та присутніми в  залі. Біль душі звучав  в  словах  «кіборга»  Олександра  Михайлюка, який був в полоні страшних дев’ять місяців. До розмови долучились  Петро Лобода  та інші учасники АТО. Чимало спогадів, фактів, історій та побажань прозвучали в цей час. Зрозуміло одне:  вони ні про що  не шкодують, вони патріоти і, якщо потрібно, будуть захищати  свою неньку Україну до останнього подиху, як це зробили легендарні «кіборги».

Сльози і спогади – це те, що вирувало в ці хвилини. Згадали і тих, кого уже  немає поряд. Розповідь – презентацію  про свого батька, Героя України Івана Зубкова, представила  його донька Валентина.

«Залізо не витримувало, а ми стояли, бо за нами країна, наші близькі. І ніхто аеропорт не здав. Там просто вже не було за що триматися» – кіборг Микола Миньо.

Війна ще не завершена…