Шановні деражнянці!

Багато важливих подій пережив український народ за всю історію свого існування. На жаль, ледь не кожна сторінка нашої історії окроплена кров’ю Героїв.

29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами, котрий  для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

 Кілька сотень  – курсанти,  студенти та гімназисти київських навчальних закладів. Проти них були тисячі – солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Молоді люди продемонстрували, як сильно потрібно любити свою Батьківщину, відстоюючи кожний клаптик рідної землі.

Герої Крут призупинили наступ російсько-більшовицьких військ на столицю України, що дало змогу урядові Української Народної Республіки досягти міжнародного визнання України на мирних переговорах у Бресті.

Подвиг юних героїв під Крутами,  назавжди залишиться в історії нашої держави як символ жертовності та героїзму, вони стали взірцем відданості  для наступних поколінь українців.

Вшануймо героїзм української молоді, справжніх патріотів, які загинули у нерівному бою, виборюючи українську незалежність та право жити на власній землі.

 

З повагою

Деражнянський міський голова Андрій КОВПАК