«Розширення послуг, які надаються у ЦНАПі – створення послуги щодо оформлення паспорта громадянина України» в Деражнянській міській територіальній громаді
22 березня до ЦНАПу Деражнянської міської ради доставлено та встановлено комплекс біометричного обладнання для оформлення та видачі паспорта громадянина України. Дану ініціативу реалізовано в межах проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення», який впроваджується ПРООН за фінансової підтримки Уряду Швеції, що представлений Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA).
У переліку адміністративних послуг, що надаються у ЦНАПі Деражнянської міської ради, була відсутня послуга по оформленню і видачі паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Реалізація даної проєктної ідеї спрямована на покращення обслуговування мешканців громади шляхом розширення кількості послуг, які надаються через ЦНАП, створення додаткового робочого місця адміністратора з надання послуг паспортизації та забезпечення доступності адміністративних послуг на території Деражнянської ТГ.
Відповідно до встановлених вимог зараз буде відбуватися підключення до каналу захищеного зв’язку і в подальшому даною послугою з видачі та заміни паспортів громадянина України зможуть скористатися орієнтовно 23,9 тис. жителів Деражнянська ТГ, близько 6 тис. жителів Вовковинецька ТГ, з яких 2,2 тис. – люди з особливими потребами, тисячі ВПО та жителів прилеглих громад.
В умовах сьогодення люди матимуть комфортні умови при отриманні адміністративних послуг нарівні з мешканцями великих міст, збільшиться кількість та якість надання адміністративних послуг.
Реалізація даної місцевої ініціативи, в рамках проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення», також сприятиме досягненню Цілей сталого розвитку (ЦСР), а саме Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад, що допоможе забезпечити загальний доступ до основних послуг в громаді.
Дякуємо усім причетним хто працював над проєктом. Окреме спасибі за співпрацю Cергію Тюріну, голові Хмельницької ОВА та Вячеславу Третяку, регіональному координатору ПРООН у Хмельницькій області.
Довідково: Глобальні Цілі сталого розвитку (ЦСР) були прийняті 25.09.2015 року в Нью-Йорку 193 державами-членами ООН. Беручи до уваги принцип “нікого не залишити осторонь”, в Україні розроблено національну систему ЦСР, яка включає 86 завдань розвитку (169 глобальних завдань) та 172 показники для моніторингу їх виконання (241 глобальних показників). Детальніше з Цілями сталого розвитку можна ознайомитися за посиланням https://www.undp.org/uk/ukraine/tsili-staloho-rozvytku.