Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 р. №148, «Деякі питання здійснення патронату над дитиною», з метою створення в нашій області патронатних сімей і влаштуванню в них дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, просимо ознайомитися з наступною інформацією та відео-роликом, що знаходиться за посиланням : https://youtu.be/lLmTF9TBL2k

Поняття патронату

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.

Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.

Хто приймає рішення про створення патронатної сім’ї?

Рішення про введення послуги з патронату над дитиною приймають місцеві державні адміністрації або виконавчі органи місцевих рад.

Рішенням цих же місцевих органів визначається установа, на яку покладається функція з організації надання такої послуги в даній адміністративно-територіальній одиниці. Такою установою може бути Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Центр соціальної підтримки дітей і сімей, інша установа, заклад чи організація незалежно від форми власності, яка надає соціальні послуги дітям та сім’ям з дітьми (далі – соціальна установа).

Соціальна установа здійснює такі заходи:

  • пошук кандидатів у патронатні вихователі;
  • первинний відбір кандидатів у патронатні вихователі;
  • сприяння в проходженні спеціального навчання кандидатами в патронатні вихователі;
  • обстеження умов проживання сімей кандидатів у патронатні вихователі;
  • оцінку потреб дитини та її сім’ї;
  • надання соціальних послуг сім’ї дитини;
  • підготовку рекомендацій про доцільність або недоцільність повернення дитини в свою родину за результатами роботи із сім’єю.