26 листопада 2016 року біля Дошки пошани мужніх захисників України загиблих воїнів АТО, відбувся мітинг пам’яті загиблого Анатолія Ковальського. Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять воїнів,  відбулося  поминальне богослужіння, звучали слова  вдячності та жалоби.

Після проведення мітингу, керівники району та міста, усі присутні пройшли до пам’ятного знаку жертвам голодомору, адже четверта субота листопада є для українців національним пам’ятним днем – Днем пам’яті жертв голодомору.

На Деражню голод 1932-1933 років, навмисне  організований сталінським режимом, навис важкою хмарою. На залізничну станцію звозили тисячі тонн зерна, а поряд люди вмирали від недоїдання. Страшний голод забирав дітей, літніх людей, жінок та чоловіків. І це в краї, що такий щедрий на врожаї!  Людиноненависницька система знищувала українців, які завжди залишалися  сильним та волелюбним народом.

В Україні є давній звичай – у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. Цього року 26 листопада 2016 року о 16 годині Україна запалила свічки та схилила голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування пам’яті про тих людей, які померли з голоду. Цей вогник символізує нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників, нашу віру у майбутнє.